OOTAME KEHALISE KASVATUSE ÕPETAJAT!

Ootame oma toredasse ja armsasse väikesesse kooli osalise töökoormusega kehalise kasvatuse õpetajat. CV ja sooviavaldus palume saata e-postiaadressile kool@avw.ee . Lisainfo telefonil 5122603.

MEIE ÕPETAJAD!

Meie koolis on palju imelisi õpetajaid! Üks neist on meie puutööõpetaja Gerli. Eelmise õppeaasta jooksul oli paljude õpilaste lemmiktund just puutöö. Palju imelisi asju sai valmis meisterdatud, millest väike valik fotode näol meie kodulehe galeriis ka väljanäitusel. Peale puutöö annab õpetaja Gerli veel väiksematele klasside inglise keele tunde. Ja seegi pole veel kõik: kõige selle kõrval on õpetaja Gerli ka suurepärane klassiõpetaja oma klassile, lööb kaasa igas ettevõtmises ning panustab 120% meie kooli veelgi paremaks muutmiseks.

ARUKÜLA KOHVIKUTE PÄEV – KOHVIK MÕISAMUINASJUTT!

23. juulil (kell 13.00-20.00), Aruküla kohvikutepäeval, avab meie kool oma kohviku nimega Mõisamuinasjutt. OOTAME KÕIKI HUVILISI SELLEL PÄEVAL NAUTIMA MEIE KOHVIKU ERINEVAID TEGEVUSI NING HÕRGUTISI! Meie oma inimeste jaoks on väga oluline, et tutvustada meid ja meie tegemisi kohalikule kogukonnale! Plaanis on nii maitsev söök, kui ka erinevad tegevused, mis annavad aimu waldorfkoolist ja -lasteaiast. Aga, et oleks võimalik ära kasutada selle ürituse kogu potentsiaal ja see õnnestuks parimal võimalikul viisil, ootame väga inimesi, kes on valmis oma nõu ja jõuga sellesse panustama! Paneme kirja mõned viisid, kuidas saab ürituse korraldamisse panustada: valmista midagi maitsvat meie kohvikusse! Oodatud on erinevad asjad, mis ideaalsel juhul võiks kuidagi endas hõlmata ka märksõna “tervislik”. Aga kõik mis on armastusega valmistatud ja viib keele alla, on just see, mida me soovime ja mille suure tänuga vastu võtame. Kohvikutepäeva korraldaja Garina käest saime info, et magusat on alati rohkem kui soolast, seega eriti oodatud on soolased ampsud; kui söögitegemine Sinus vaimustust ei tekita, siis väga oodatud on ka erinevad toorained, millest saame ise midagi maitsvat valmistada! Näiteks erinevad taimsed piimad, laktoosivaba piim, mesi, kohvioad jne; otsime lillehaldjast, kes looks põllulilli jm loodusliku ilu kasutades meie kohvikusse ilusa atmosfääri! Kui ilusa ruumi loomine on miski mida naudid, siis me väga ootame Su panust! Äkki on mõni suuremates klassides käiv neiu huvitatud aiatöö asemel hoopis selliselt panustama, et vajalikud tunnid tehtud saaks? ka kõigil koolilastel on võimalik oma aiatöötunnid hoopis kohvikutepäeval tehtud saada! Äkki Su lapsele meeldib see mõte? Loome hommikuse ja õhtuse vahetuse, et päev nende […]

KÜLASTUSMÄNG “UNUSTATUD MÕISAD”

Ka sellel aastal osaleb meie kool külastusmängus “Unustatud mõisad”! Mõis on avatud kõigile uudistajatele nii lähedalt kui kaugelt järgmistel päevadel: 9. ja 10. juuli, 30. ja 31. juuli ning 13. august. Uksed on avatud iga päev 10.00 kuni 18.40. Ootame kõiki külla! http://www.moisakoolid.ee/…/unustatud-m%C3%B5isad-2022

OOTAME TOREDAID INIMESI ENDI SEKKA!

Kui Sa oled unistanud töötamisest õpetajana ühes väikeses ja erilises koolis, siis võib-olla on Aruküla Vaba Waldorfkool just Sinu õige koht!

LÕPPESID MUUSIKALI “JANE EYRE” ETENDUSED

Laupäeval, 7. mail, oli Vormsi saarel kohalikus Kultuurimajas meie 8. klassi muusikale “Jane Eyre” viimane etendus! Waldorfkoolide 8. klassid läbivad ühe kuu pikkuse draamaepohhi, mille tulemusena jõuavad lavale eriilmelised lavastused. Sellel aastal oli selleks Charlotte Bronte romaani „Jane Eyre“ ainetel Kaari Sillamaa poolt kirjutatud muusikal, mille kohandas muusikaliselt laste häältele vastavaks Aruküla Vaba Waldorfkooli muusikaõpetaja Tiina Tinn. Etenduse lavastajana tegi suurepärase töö sama kooli vilistlane, hetkel Tallinna Ülikoolis koreograafiat õppiv, Piia Marie Leesme. Grimmi ja kostüümidega tegeles samuti Aruküla Vaba Waldorfkooli vilistlane Emily-Isabel Nava, kes lõpetas äsja Jumestuskunsti- ja Grimmikooli. Kaari Sillamaa poolt kirjutatud muusikaline materjal on väga ilus kuid üsna keeruline. Kaari Sillamaa lavastuses tegi näiteks oma viimase ning suurepärase rolli Silvi Vrait missis Reed´ina. Aruküla Vaba Waldorfkooli esietendusel oli muusikali autor ka ise kohal. Kaari Sillamaa:“Ma saatsin teie muusikaõpetajale läbirääkimiste käigus video oma lavastusest, pärast mida olin enam-vähem kindel, et loobute sellest ja võtate mõne lihtsama tüki. Aga te tegite selle ära!!! Minu suur kummardus lavastajale ja Tiina Tinnile ja kogu trupile! Ma ütleksin: need laulud on kohutavalt rasked! Ja kui hakata teie esitust hindama, siis mõni laul oli neli miinus, mõni neli ja suurem osa laule oli esitatud hindele viis. Aga ühele laulule ma paneks hindeks  kuus pluss! See oli see kahe väikese tüdruku laul koolis, väikese Jane´i ja tema sõbranna Heleni (Miia-Liisu Liin ja Leene Karita Balto) duett. Äkki need osatäitjad lähevad ükskord Eurovisioonile! Huumoripreemia annaks ma kirikuõpetaja rolli täitjale (Aksel Kald).“ Lugu vaesest orvust Jane Eyre´ist peetakse praegugi üheks maailma suurimaks armastuslooks. See on olnud […]

KOOLI SÜNNIPÄEV!

Täna, kolmkümmend aastat tagasi, võeti vastu otsus luua Aruküla Vaba Waldorfkool. Tähistasime seda eile pidulikult tordi söömisega: iga klass valmistas oma tordi. Seadsime need saali laudadele ritta imetlemiseks. Ning oli mida imetleda! 1. klass oli valmistanud vahva tõugu ning 7. klass lausa unistuste laeva, millega uhkelt helge tuleviku poole purjetada. Meie kooli asutaja õpetaja Maia-Reta Trampärk rääkis natukene kooli algusaegadest. Laulsime oma armsale koolile kõik koos sünnipäevalaulu ja siis sõime need isuäratavad tordid kõik ise ära ka! Palju õnne, armas Aruküla Vaba Waldorfkool!

ON ALANUD VASTUVÕTT SÜGISEL AVATAVASSE 1. KLASSI!

On alanud vastuvõtt sügisel kooliteed alustavasse esimesse klassi! Palume lapsevanematel, kes soovivad oma lapse kooliteed alustada Aruküla Vabas Waldorfkoolis, saata kooli e-postiaadressile kool@avw.ee , kooli vastuvõtmise avaldus. Avalduse saab alla laadida SIIT ! Vastuvõtuvestlustega alustame maikuust. Kõikide avalduse esitanud lapsevanematega võtame ühendust!

MUUSIKAL “JANE EYRE”

Meie 8. klass toob draamaepohhi lõpetuseks lavale muusikali “Jane Eyre”. Etendused toimuvad 30. märtsil kell 19.00; 31. märtsil kell 11.00 ja 18.30 ning 1. aprillil kell 11.00 ja 19.00. Muusikali on lavastanud meie oma kooli vilistlane Piia Marie Leesme. Õhtustel etendustel on avatud kohvik! Arveldamine sularahas! Etendusele pääsmeks on vaba annetus 2, 5 või 10 eurot.

AVATUD USTE PÄEV!

Laupäeval, 26. märtsil kell 10.30, avame oma armsa mõisamaja ja ka kõikide teiste majade uksed, taas kõigile huvilistele. Tulge meiega tutvuma! 11.00 kontsert, 13.00 vestlusring suurtele ja lasteaias nukunäidend väikestele, 14.00 on laval õpetajad! Avatud kohvik, töötoad, näitused jne. Arveldamine sularahas!

Kalender

<< Jul 2022 >>
MTWTFSS
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tulevased üritused